Fetaş İç ve Dış Ticaret A.Ş. İstanbul topçularda 1964 yılında GÜVEN DÖKÜM olarak kurucumuz Fuat TAŞ'ın girişimi ile iş hayatına adım attı.

1979'da yenilenen ticari unvanı FETAŞ TİCARET adıyla Topçular, Sultançiftliği ve Bağcılar'da döküm hammaddeleri ve yardımcı malzeme satışı faaliyetine başladı.

1986 yılında uzun yıllar faaliyetine burada devam edeceği İMES Sanayi sitesindeki yerine taşınarak ana iş koluna ilave olarak yüzey hazırlama yapan kumlama tesisini hayata geçirdi.

1994 yılına gelindiğinde, kumlama tesislerine ilave olarak vibrasyon ile yüzey hazırlama tesisini ekleyerek faaliyet kolunu çeşitlendirme yolunda hızlı adımlar atıldı.

2002 yılı itibari ile Dünya'nın en güçlü markalarının distrübitörlüğünü alarak Türkiye'de kumlama sarf malzemeleri satışına başladı.

2014 eylül itibari ile İTOSB'daki 6.000 m² kapalı alanlı yeni hizmet binasında kurumsal yapılanma sürecini başlatarak faaileyet gösterdiği sektörün güçlü oyuncularından biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek FETAŞ İÇ ve DIŞ Ticaret San. A.Ş.'yi kurdu.

Şirketimiz 2014 yılında kuruluşunun 50. yılını kutladı.

2020 yılında Tuzla – İTOSB’da Modern Kumlama ve Vibrasyon Yüzey İşlem Merkezini kurdu.

Ve günümüzde Tuzla – İTOSB’da ve Dudullu İMES D blokta “Yüzey işlem Merkezi”
Dudullu - İMES A blok’ta, İzmir – 4. Sanayi sitesinde ve İstanbul Avrupa yakasında Satış ofisleri ile hizmet vermeye devam etmektedir.