HAKKIMIZDA

Fetaş İç ve Dış Ticaret A.Ş., İstanbul Topçular’da 1964 yılında GÜVEN DÖKÜM olarak kurucumuz Fuat Taş’ın girişimiyle iş hayatına adım attı.
1979’da yenilenen ticari ünvanı FETAŞ TİCARET adıyla Topçular, Sultançiftliği ve Bağcılar ‘da döküm hammaddeleri ve yardımcı malzeme satışı faaliyetlerine başladı.


1986 Yılında ,uzun yıllar faaliyetine buradan devam edeceği İMES Sanayi Sitesindeki yerine taşınarak ana iş koluna ilaveten kumlama ile hazırlama yapan workshop çalışmasını hayata geçirdi.


1994 yılına gelindiğinde ,kumlama tesislerine ilaveten vibrasyon ve yüzey temizleme tesislerini ekleyerek faaliyet kolunu çeşitlendirme yolunda hızlı adımlar atıldı.


2002 yılı itibari ile Dünya'nın en güçlü markalarının distrübitörlüğünü alarak Türkiye'de Kumlama Sarf Malzemeleri satışına başladı.


2014 Eylül itibariyle İTOSB’deki 6.000 m2 kapalı alanlı yeni hizmet binasında kurumsal yapılanma sürecini başlatarak ,faaliyet gösterdiği sektörün güçlü oyuncularından biri olma yolunda emin adımlarla ilerleyerek FETAŞ İÇ VE DIŞ TİCARET SANAYİ A.Ş. ‘yi kurarak faaliyetlerine devam etmektedir.


Şirketimiz 2014 yılında kuruluşunun 50. yılını kutlamıştır.